fakherasansor@gmail.com

Kangan / Asaluyeh

ریل آسانسور

ریل آسانسور یکی از قطعات اصلی آسانسور به شمار می‌رود که کابین توسط آن هدایت شده و به  راحتی بین طبقات ساختمان جابه‌جا می‌شود. خرید ریل آسانسور با کیفیت در افزایش طول عمر آسانسور و سایر قطعات آن نقش مهمی دارد

 

 

استاندارد و مشخصات ریل آسانسور

در زمان خرید ریل آسانسور باید توجه کنید که این قطعه با استانداردها و مشخصات آسانسورتان همخوانی داشته باشد. از دیگر پارامترهای آسانسور که به ریل آسانسور مربوط می‌شوند، ابعاد، ظرفیت آسانسور، نوع ریل و غیره است.

کیفیت ریل

کیفیت از دیگر فاکتورهای مهم در زمان خرید ریل راهنما آسانسور است که باید به آن توجه کرد. اگر ریلی که قصد خرید آن را دارید، کیفیت بالایی داشته باشد، عمر مفید آسانسور را افزایش می‌دهد. هر چه استحکام، طول عمر، پایداری، مقاومت در برابر سایش و ضربه ریل آسانسور بیشتر باشد، قطعه مورد نظر شما کیفیت خوبی دارد.

برند معتبر

توجه به برند سازنده ریل آسانسور نیز یکی دیگر از مواردی است که به شما در زمان خرید این قطعه کمک زیادی می‌کند. هر چه برند تولید کننده ریل راهنما معتبرتر باشد بیشتر می‌توانید از خریدتان مطمئن شوید.

قیمت ریل آسانسور

قیمت ریل آسانسور اهمیت زیادی در زمان خرید این قطعه دارد. اگر قیمت ریل راهنما بالا باشد دلیلی بر با کیفیت و خوب بودن آن ندارد و همین‌طور که قیمت پایین نشان دهنده بی کیفیت بودن آن نیست.

خدمات پس از فروش

اگر برند تولید کننده خدمات پس از فروش نیز ارائه می‌دهد، می‌تواند دلیل خوبی برای خرید این قطعه باشد.

 

مشخصات ریل راهنما آسانسور

ریل راهنمای آسانسور دارای اجزا و بخش‌های مختلفی است. ریل راهنما یا Guide Rail تضمین می‌کند که آسانسور به صورت عمودی به سمت بالا و پایین در چاله آسانسور حرکت کند. مشخصات ریل راهنما آسانسور عبارت است از:

نوع ریل آسانسور

ریل آسانسور انواع مختلفی دارد. ریل‌های آسانسور می‌تواند به شکل‌های مختلفی همچون T، W، U و غیره باشد. هر نوع ریل ویژگی و خاصیت خاص خودش را دارد و با توجه به همین ویژگی‌ها بر روی آسانسورها نصب می‌شوند.

ابعاد ریل آسانسور

ارتفاع، عرض و ضخامت از جمله مشخصات مهم ریل‌های آسانسور است. این ابعاد باید با مشخصات و سیستم آسانسور هماهنگی داشته باشد.

جنس ریل

جنس ریل آسانسور باید توانایی حمل و وزن کابین آسانسور را داشته باشد. از دیگر مشخصات مهم ریل آسانسور جنس این قطعه است.

تنظیمات نصب

از دیگر مشخصه‌هایی که باید به آن توجه کرد، تنظیمات نصب ریل است. برای این که آسانسور به درستی بین طبقات هدایت شود باید این قطعه به خوبی نصب شده باشد.

مقاومت

این قطعه باید مقاومت و پایداری بالایی داشته باشد تا بتواند به راحتی کابین آسانسور را جابه‌جا کند. کابین در حین حرکت لرزش‌های زیادی را به ریل آسانسور وارد می‌کند، این قطعه باید به خوبی بتواند لرزش‌های وارده را تحمل کند.

سازگاری با آرام بند

این قطعه با سیستم آرام بند باید همگام و همراه باشد. سازگاری این دو قطعه باعث کاهش صدای ترک خوردگی و اصطکاک ریل‌ها و در نتیجه افزایش طول عمر مفید ریل می‌شود.

 

دقت داشته باشید که مشخصات ریل راهنما برای آسانسورهای مختلف متفاوت است و همچنین نوع آسانسور نیز می‌تواند در تغییر مشخصات ریل دخیل باشد.

انواع ریل راهنما آسانسور

ریل راهنمای آسانسور انواع مختلفی دارد؛ از این رو بهتر است در زمان خرید این قطعه با انواع ریل راهنما آشنا باشید. استفاده از ریل‌های آسانسور با توجه به نوع کاربرد آسانسور و ساختمان‌ها متفاوت است. در ادامه شما را با انواع ریل آسانسور آشنا خواهیم کرد:

ریل T شکل

این نمونه از ریل‌ها که ساختار و شکلی شبیه به حرف انگلیسی T دارند از رایج‌ترین ریل‌های آسانسور به شمار می‌روند. جنس این نوع ریل‌ها از فولاد است که در برابر فشار و بارهای زیاد مقاومت و استحکام بالایی دارند.

ریل W شکل

این مدل از ریل‌های آسانسور شکلی مشابه حرف انگلیسی W دارند و به دلیل شکل و ساختارشان از استحکام بالایی برخوردار هستند. این مدل از ریل‌های در آسانسورهایی با ترافیک و ظرفیت بالا استفاده می‌شود.

ریل U شکل

ریل‌های U شکل ساختاری مشابه با حرف U انگلیسی دارند و در برخی از آسانسورهای پیچیده کاربرد دارند. این نمونه از ریل‌های وزن کمی دارند؛ چرا که جنس آن‌ها آلومینیومی است. ریل‌های U شکل در آسانسورهای کوچک کاربرد زیادی دارد.

ریل V شکل

این مدل از ریل‌های ساختاری مشابه با حرف انگلیسی V دارند و در برخی از آسانسورهای پیچیده استفاده می‌شوند. جنس ریل‌های V شکل فولادی است و قابلیت تحمل بارهای سنگین و زیادی را دارد. از این رو در آسانسورهای با ظرفیت بالا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر این موارد فوق ریل‌های راهنمای دیگری وجود دارد که در آسانسورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشخصات و کاربرد ریل‌ها باعث تفکیک آن‌ها از یکدیگر شده است و کاربرد آن‌ها بسته به سازنده و سیستم آسانسور متفاوت است. در زمان انتخاب ریل راهنمای آسانسور به نوع و کاربرد آسانسورتان توجه زیادی کنید. 

مزایای خرید ریل راهنما آسانسور

خرید ریل راهنمای آسانسور مزایای زیادی در سیستم آسانسور دارد. این قطعه به آسانسور کمک می‌کند تا به خوبی بین طبقات جابه‌جا شود دارای مزایای زیادی است که در ادامه شما را با آن‌ها آشنا خواهیم ساخت:

  • افزایش ایمنی: امنیت و ایمنی آسانسور از مهم‌ترین عواملی است که باید رعایت شود. ریل راهنمای آسانسور وظیفه جابه‌جا کردن صحیح کابین آسانسور را در چاله آسانسور دارد. این قطعه با جلوگیری از منحرف شدن کابین در زمان حرکت ایمنی آسانسور را افزایش می‌دهد.
  • مقاومت بالا: جنس ریل‌های آسانسور از فولاد و یا آلومینیوم می‌باشد، این دو فلز استحکام و مقاومت بالایی در برابر خمیدگی و سایش دارند. این ویژگی باعث می‌شود تا آسانسور بتواند بار سنگین را بین طبقات جابه‌جا کند. ریل آسانسور ایرانی از چنین ویژگی برخوردار است. لرزش‌ها و نیروهای وارده از جانب کابین آسانسور مشکلی برای این قطعه به وجود نمی‌آورد.
  • افزایش دقت آسانسور: ریل آسانسور باعث می‌شود که آسانسور به درستی حرکت کند. تنظیم صحیح ریل‌ها، آسانسور به درستی حرکت می‌کند و از انحراف و تراز نبودن آسانسور جلوگیری می‌کند. این خصیصه در عملکرد بهتر و بهینه‌تر آسانسور نقش بسزایی دارد. 
  • کاهش صدا: سروصدای ترک خوردگی و اصطکاک بین آسانسور با استفاده از ریل آسانسور دیگر شنیده نمی‌شود. صداهای نامطلوب در زمان حرکت آسانسور نه تنها ناخوشایند هستند، بلکه باعث ایجاد ترس و وحشت نیز می‌شود.
  • افزایش طول عمر مفید آسانسور: استفاده از ریل آسانسور با کیفیت به افزایش طول عمر آسانسور و سایر قطعات آسانسور کمک می‌کند. ریل از سایش و فرسایش کابین آسانسور جلوگیری می‌کند و طول عمر این قطعه را افزایش می‌دهد.

قیمت ریل راهنما

قیمت ریل راهنما آسانسور با توجه به فاکتورها و عوامل مختلف فرق دارد. عواملی همچون جنس، طول، نوع ریل، برند و کیفیت ریل در افزایش قیمت ریل راهنما تأثیر زیادی دارند. عوامل فرعی همچون شرایط جغرافیایی و نرخ تورم در افزایش یا کاهش قیمت ریل آسانسور ایرانی دخیل می‌باشند. هنگام خرید ریل راهنما آسانسور باید فاکتورهای خرید این قطعه را در نظر بگیرید تا بتوانید جنس مورد نظرتان را قیمت گذاری کنید. این کار به شما کمک می‌کند که قیمت دقیق و صحیح این قطعه را بیابید یا می‌توانید با شرکت‌های مختلف فروش ریل آسانسور ایرانی و خارجی تماس گرفته تا قیمت تقریبی آن را به دست آورید.

بهترین ریل های آسانسور

برندهای مختلفی دست به ساخت ریل‌های آسانسور می‌زنند. در ادامه شما را با برخی از بهترین ریل راهنمای آسانسور که در بیشتر فروشگاه‌های اینترنی یافت می‌شود، آشنا خواهیم کرد:

ریل آسانسور ترک (جفتی)

 

ریل آسانسور ترک

 

ریل ساورا

ریل آسانسور ترکیه چیلیک

 

ریل آسانسور ایرانی مونت فرو

ریل ساورا اسپانیا T5

ریل راهنما MOF

ریل آسانسور ایرانی جفتی

ریل آسانسور ترک T5

ریل آسانسور ترک T9

 

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top